Zakup auta na giełdzie samochodowej czy w komisie?

Zakup samochodu używanego to oczywiście określone oszczędności związane z tym, że nie kupujemy pojazdu nowego. Zakup samochodu używanego to jednakże również pewne ryzyko wynikające z tego, że kupujemy samochód używany i nie mamy pewności związanej z jego stanem technicznym. Zakupu auta możemy dokonać w różnych miejscach, możemy skorzystać z tego, co mamy zawarte na różnych portalach ogłoszeniowych, możemy pójść na giełdę samochodową, ale możemy także skorzystać z tego, co mamy umieszczone w komisach samochodowych, a tych przecież mamy obecnych w naszych miastach bardzo wiele.

Komis czy giełda samochodowa?

Powstaje w tym miejscu pytanie o to czy lepszym rozwiązaniem jest zakup samochodu w komisie, czy też może na giełdzie samochodowej?

Tutaj nie możemy w sposób jednoznaczny powiedzieć, że jedno czy też drugie miejsce jest lepszym czy też drugim, każde z tych miejsc posiada swoje wady i zalety, swoje szanse i zagrożenia.

Kupując samochód na giełdzie samochodowej, zasadniczo korzystamy z tego, co oferują nam prywatni właściciele. Można więc powiedzieć, że ryzyko zakupu samochodu wadliwego pod jakimkolwiek względem jest nieco większe.

W komisach samochodowych mamy do czynienia z bardzo dużą ilością samochodów w jednym miejscu, które możemy ze sobą porównywać pod różnymi względami: przebiegu, rocznika, stanu technicznego. Komisy posiadają swoje stacje serwisowe w których dokonują przeglądu auta zanim zostanie on wystawiony do sprzedaży. Mają obowiązek rzetelnie poinformować kupującego o wszelkich wadach samochodu, ale czy wszystkie komisy podchodzą do tego wymogu w odpowiedni sposób? Tu bywa różnie.

Wybór wiarygodnego komisu samochodowego.

Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego komisu z ofertą samochodów pewnych pod każdym względem, z oryginalnymi przebiegami i wiarygodną historią. Dobrym sposobem na sprawdzenie wiarygodności komisu samochodowego jest poczytanie opinii na ich temat w internecie lub zapytanie znajomych lub rodziny o ich opinie.

Jeśli więc zależy nam na wiarygodności, jeśli chcemy mieć większą pewność co do tego, że zakupiliśmy sprawny samochód, warto udać się do dobrego komisu samochodowego.

Oczywiście zarówno jedno jak i drugie miejsce jest tym dobrym na zakup samochodu używanego, aczkolwiek zarówno w jednym jak i drugim miejscu musimy zachować szczególną ostrożność, musimy zachować czujność, aby zakupiony samochód był sprawny i zgodny z naszymi oczekiwaniami, aby był on dla nas bezpieczny i służył nam jeszcze przez długie lata.